Berker DALMIŞ

Kars doğumlu.Kocaeli’de ikamet etmektedir. 2001 yılında Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümün’den mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü'nde yüksek lisans eğitimine başlarken 2004 yılında buradan da  başarıyla mezun oldu.

Fotoğraf yaşantısına  ulusal yarışmalarda 150’ ye yakın ödül sığdıran sanatçı birçok yarışmada Türkiye şampiyonlukları bulunurken  uluslararası yarışmalarda da ödüllere hayır demedi. TÜRKSOY’un 2004’te Türkiye’den fotoğraf sanatını temsilen Paris’te açtığı  sergide’de eserleri yeralan sanatçı kısa zaman içinde “Yansımalar”,“Berkerografik” ve "Bir Roman'dır Yaşam"konulu kişisel sergilerini  İzmit, İstanbul, Balıkesir, Ankara  ve İzmir’de fotoğraf severlerle buluşturdu. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında birçok karma sergide fotoğrafları sergilenirken  çeşitli kurum , kuruluş ve ulusal organizasyonlarda “Yansımalar”,“Anadolu Ateşi”,"Bir Roman'dır Yaşam" isimli  saydam gösterileri yaptı. Ulusal  sanat yayın organlarında fotoğrafları kapak olan sanatçının  “Fotoğraf ve gerçeklik” konulu yazıları da yayınlandı.

Fotoğrafın her dalına ve tekniğine oldukça güçlü bir şekilde sahip olan sanatçı fotoğrafı öğretmekten büyük keyif alırken aynı zamanda Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde de bir dönem öğretim görevlisi olarak eğitim verdi.

Şu an CAFE DE FOTO ismini verdiği sanat atölyesinde fotoğraf eğitimi verirken birçok reklam ve tanıtım fotoğrafları çalışmalarıyla hayatını; fotoğrafın saklı tuttuğu ışığı ve anlarıyla birlikte sürdürmektedir.

 

He was born in the year 1976 in Kars. He's still living in Kocaeli. He had middle school education in Körfez. In 2001 he had graduated from The Fine Arts Faculty of Kocaeli University. In the same year he had started The Fine Arts Faculty of Marmara University and he had graduated from here as a successful graduate student.

He won about 150 awards from many national competitons in Turkey. He had also Country Champion Titles for many times and he had some international photography competiton awards either. In 2004 he has been chosen to join in the group that represents Turkey as a professional art photographer for an organization placed in Paris.His photographs were exhibited in national and international mixed exhibitions.

 

He had made slideshows using his collections named "Reflections" and "Fire of Anatolia" His photographs published on magazine covers.

He has writings about Photography and Realism.

He realized CAFE DE FOTO which gives education and training about taking good photographs.

Berker Dalmış is an art photgrapher that has tchnical information strongly. He still enjoys teaching photography. Therefore he's working with Abant İzzet Baysal University in Turkey as a trainer..

 
   
 

2012. Copyright | CAFE DE FOTO